Kategorie
Výrobci
Články
  Odběr novinek
  Doprava zdarma_

  Pokud váš nákup přesahne

  1 000 Kč

  budete mít dopravu zdarma

  HANWAG - 100 let

  HANWAG - 100 let    HANWAG slaví 100 let Proto ke každým botám HANWAG dostanete soupravu pro ošetření obuvi ZDARMA

  HANWAG slaví 100 let

  Proto ke každým botám HANWAG dostanete soupravu pro ošetření obuvi ZDARMA

  Hanwag  Hanwag GmbH je německá obuvnická firma, založená v roce 1921 Hansem Wagnerem v bavorském Vierkirchenu, specializující se na výrobu turistických a trekkových bot a pohorek.

  Jde o dceřinou společnost švédské firmy Fenix Outdoor AB.  Zakladatel Hans Wagner pocházel z obuvnické rodiny. Kromě jeho otce byli obuvníky i jeho bratři, Adolf a Lorenz Wagnerovi, kteří založili společnosti Hochland, respektive Lowa (akronym jména Lorenz Wagner). Řemeslu se vyučil v Mnichově. Poté se usadil ve Vierkirchenu, kde v roce 1921 založil obuvnickou firmu, jejíž název je akronymem jeho jména (Hans Wagner). Vyráběl pohorky, alpinistickou obuv i lyžařské boty.

  V 60. letech předal firmu svému synovci Josefu Wagnerovi, který v Hanwagu začínal jako obuvník.

  V roce 2004, po více než 70 letech působení v rodinné společnosti, ji chtěl předat své dceři. K tomu nakonec nedošlo, jelikož náhle onemocněla a zemřela na rakovinu. Rozhodl se proto společnost prodat. Jeho podmínkou však bylo zachování názvu, zachování místa výroby a ponechání zaměstnanců. Nakonec se rozhodl pro švédskou společnost Fenix Outdoor AB, která je výrobcem obuvi značek Fjällräven, Primus, Tierra, Naturkompaniet a Brunton

    Newsletter

  Přihlaště se k odběru novinek a budte vždy v obraze o novinkách a akcích!