Pinguin Tornado 2 duralu green

Kód: 67861
Stan kopulovité konstrukce se dvěma vchody a předsíňkami a s dvěma příčnými vrcholovými pruty. Předsíňky jsou dostatečně vysoké, tuhost konstrukce předurčuje stan k použití i v náročnějších podmínkách.
Výrobce: Pinguin
Dostupnost: Poslední kusy na skladě!
Sleva: 10 %
Zlevněno z 5.788 Kč (Naše normální cena.)
nyní jen 5.204 Kč , plus doprava
(5.204 Kč/ks)
 
Porovnat Přihlaste se pro přístup do seznamu zboží.
Pinguin Tornado 2 duralu green

Tornado 2 Duralu


Stan kopulovité konstrukce se dvěma vchody a předsíňkami a s dvěma příčnými vrcholovými pruty. Předsíňky jsou dostatečně vysoké, tuhost konstrukce předurčuje stan k použití i v náročnějších podmínkách.

Tropiko je vyrobeno z Polyesteru s polyuretanovým zátěrem, zaručujícím vodní sloupec o výšce 4 000mm. Švy jsou podlepeny vodotěsnou páskou.

Podlážka je vyrobena z Nylonu s Polyuretanovým zátěrem, poskytujícím 10 000mm vodního sloupce.

Pruty se skládají z Duralových (7001) segmentů o průměru 8,5mm

Popis
Stan je dvouplášťový a skládá se z vnitřního stanu a z vnějšího pláště – tropika. Vnitřní stan má půdorys tvaru obdélníku se dvěma vchody na jeho delších stranách. Vnější stan je osmiúhelník, má taktéž dva vchody, ve kterých jsou dvě předsíňky, vhodné například k uložení zavazadel nabo vaření v případě nepříznivého počasí.

Koncepce Stanu
Je založena na principu, kdy je prutová konstrukce navlečená v tunelech vně tropika. Tropiko a vnitřní stan (který je zavěšen pod tropikem) se po provléknutí prutů tunely staví současně. Výhoda tohoto způsobu je, že vnitřní stan lze z tropika odepnout a tropiko pak můžeme postavit samostatně. Získáme tak jednoplášťový stan bez podlážky.

Větrání
Je umístěno ve vrcholu kopule tropika. Stříšky větracích okének jsou tvarované tak, aby nebyly sklápěné větrem, v případě nutnosti je možno uzavřít suchými zipy. Tím je zabráněno zatékání i při dešti se silným větrem.

Stavba stanu
Pruty konstrukce prostrčíme tunely vně tropika a konce prutů zasuneme do mosazných oček na poutkách spodního okraje tropika. Pak sepneme spony na popruzích u země uvnitř stanu a tím se tropiko postaví. Vnitřní stan zapneme do poutek na vnitřní straně tropika. Postavený stan ukotvíme kolíky a šňůrami a dopneme plastovými sponami.

Použité materiály podrobně:

Dural 7001 T6

Lehké, velmi pevné a pružné tenkostěnné pruty z ušlechtilé duralové slitiny, dlouhodobě odolávající vysoké zátěži pří použití v horách. Precizní provedení a povrchová úprava minimalizují riziko defektu.

Tropiko

 Lehký a pevný polyesterový materiál tropika má vysokou odolnost proti UV záření,nestárne a zachovává si své vlastnosti i při dlouhodobém vystavení slunečním paprskům a teplotám. PU zátěr Poskytuje voděodolnost až do 4 000mm vodního sloupce

PU zátěr Je tenká voděnepropustná polyuretanová vrstva několikanásobně nanesená na vnitřní straně tropika. Zátěr si zachovává svou pružnost i při velmi nízkých teplotách hluboko pod bodem mrazu.

Specifikace
Počet osob 2-3
Hmotnost (kg) 3.6
Počet prutů 4
Délka vnitřního stanu (cm) 220
Šířka vnitřního stanu (cm) 150
Vnitřní (maximální) výška (cm) 115
Počet vchodů 2
Voděodolnost tropika (mm H2O) 4000
Materiál tropika Polyester, PU zátěr 4 000mm H2O
Voděodolnost podlážky (mm H2O) 10000
Materiál podlážky Nylon, PU zátěr 10 000mm H2O
Materiál prutů Dural SD 7001-T6 8,5 mm
Minimální velikost sbalení 20 x 46 cm
Více o produktu

  Newsletter

Přihlaště se k odběru novinek a budte vždy v obraze o novinkách a akcích!