Ocún Vision WR 9,1mm 60m

Kód: 77906 Produktové číslo: 8591804651656 Novinka
Tenké lano s nízkou hmotností vhodné do těch nejtěžších sportovních cest.
Výrobce: Ocún
Záruka: 2 roky
Skladem 1 ks
Sleva: 10 %
Zlevněno z 5.790 Kč (Naše normální cena.)
nyní jen 5.212 Kč , plus doprava
(5.212 Kč/ks)
 ks
Ocún Vision WR 9,1mm 60m

Tenké lano s nízkou hmotností vhodné do těch nejtěžších sportovních cest.

Nízká hmotnost a malý průměr, to jsou základní vlastnosti, které definují lano Vision, tím ho předurčují pro nejnáročnější lezení typu on sight, flash a red point. Díky své nízké hmotnosti je pak vhodné i pro vícedélkové lezení.

  • Nulový posun opletu
  • Nízká rázová síla
  • Nízká hmotnost
  • Plně voděodolná impregnace bez použití PFC
  • Rope marker a náhradní koncovky jsou součástí balení
  • EN 892+A1
  • UIAA 101

Technologie:

Core Thermal Treatment:

Tepelná úprava jednotlivých pramenů jádra, která dává lanu jeho dynamické a mechanické vlastnosti. Snížení tření mezi jednotlivými prameny jádra je dosahováno jejich tepelnou úpravou. Celé jádro díky této procedure dosahuje vyšší elasticity. Tepelná úprava jednotlivých pramenů jádra zlepšuje vzájemné působení pramenů jádra a ve výsledku i mechanické a dynamické vlastnosti celého lana.

Heat Sheath Treatment:

Finální tepelná úprava opletu zajišťuje kompaktní pružnost a příjemné manipulační vlastnosti. Tepelná stabilizace a optimální vybalancování pružnosti jádra a opletu je standardním ošetřením, které u všech lan Ocún zajišťuje kompaktní pružnost a příjemné manipulační vlastnosti.

UIAA Full Dry and Protect Coating:

Impregnace bez toxických a v přírodě nerozložitelných PFC (perfluorovaných uhlovodíků). Všechna lana firmy Ocún mají permanentní ochrannou vrstvu bez obsahu PFC, která zabraňuje vniknutí vody a nečistot do jádra lana. Tato ochranná úprava vláken také snižuje tření a zvyšuje mechanickou odolnost výrobku. Výsledkem je prodloužení životnosti celého lana. Neobsahuje toxické a v přírodě nerozložitelné fluorokarbony C6 a C8.

Super Tension Control:

Důkladná kontrola napětí vláken při zpracování příze ručí za dokonale vybalancované napětí v plném průřezu lana a eliminuje posun opletu. Ocún věnuje mimořádnou pozornost kontrole napětí vláken při procesu zpracování příze a pletení. Tato technologická kázeň zajišťuje lanům Ocún dokonale vybalancované napětí v plném průřezu lana. Díky precizní konstrukci dosahují tyto lana vynikajících výsledků v oblasti součinnosti jádra a opletu a při měření normativních parametrů (hmotnost, počet pádů, rázová síla, nulový posuv opletu, atd.).

Midpoint Marking:

Každé lano Ocún má barevně označený střed pro snazší organizaci slaňování. Barevně je označen 8 cm dlouhý úsek. Použité barvivo nemá škodlivé účinky na materiál opletu ani nezpůsobuje změnu mechanických vlastností lana. Ke každému novému lanu je přiložen marker pro možnost obnovení značení středu nebo označení jeho nové polohy v případě zkracování uživatelem.

Color Length Marking:

Každé lano Ocún má na jednom konci barevné označení příslušné délky – to přispívá preventivní bezpečnosti při práci s ním. Jeden konec lana je vždy barevně označený barvou zvolenou pro příslušnou délku (40 m žlutá, 50 m modrá, 60 m oranžová, 70 m zelená, 80 m fialová a 100 m růžová). Tato standardizace značení délky lana přispívá k preventivní bezpečnosti při jištění a slaňování, kde je znalost délky lana důležitá. V případě potřeby zkracování lana uživatelem je každé lano vybaveno náhradní etiketou s šedou kontrolkou a volným polem pro označení individuální délky.

Double End Marking:

Konce všech lan jsou různě barevně označeny, aby se daly snadno navzájem rozeznat a rovnoměrně se opotřebovávaly. Oba konce lana jsou opatřeny odolnou vícevrstvou etiketou, která je nositelem povinného značení (výrobce, norma, rok výroby, typ, model, průměr a délka) a skrytého sériového čísla pro zpětnou dohledatelnost původu lana. Oba konce mají navzájem odlišné barevné označení, které usnadňuje jejich identifikaci – je tak možné snáze střídat aktivní konce lana a zajistit rovnoměrné opotřebení každého z nich.

Unique Number:

Každé jednotlivé lano má své unikátní číslo, které se neopakuje. Díky tomuto číslu, které je vždy zaznamenáno během výroby lana, je možní přesně dohledat výrobní historii všech materiálů a strojního zařízení. Pokud je třeba dohledat k určitému lanu jeho historii unikátní číslo se o to postará. Je uvedeno na obalu, návodu a také každé koncovce lana a to i těch náhradních.

Specifikace
Typ lana jednoduché
Délka 60 m
Průměr lana (mm) 9.1 mm
Materiál 100 % polyamid
Hmotnost (g/m) 55
Počet pádů UIAA 6
Statické prodloužení (%) 7.1
Dynamické prodloužení (%) 35
Rázová síla (kN) 7.6
Uzlovatelnost 0.8
Podíl opletu (%) 38
Posun opletu 0 mm

  Newsletter

Přihlaště se k odběru novinek a budte vždy v obraze o novinkách a akcích!