Výrobci
Články
  Odběr novinek
  Doprava zdarma_

  Pokud váš nákup přesahne

  2 000 Kč

  budete mít dopravu zdarma

  Průvodce po skalách 4. – Jickovice

  Průvodce po skalách 4. – Jickovice - Sport KAMZÍK    A je tu zase jaro a s ním čas lezení. Tentokrát vyrazili Kamzíci o trochu dál, až na samý sever Jihočeského kraje do Jickovic.

  A je tu zase jaro a s ním čas lezení. Tentokrát vyrazili Kamzíci o trochu dál, až na samý sever Jihočeského kraje do Jickovic.

  Ač Jickovice nepatří zrovna k nejstarším skalním oblastem (první cesta zde vznikla až v roce 1997), jsou doménou zejména tradičního lezení. Jickovice jsou totiž známé zejména jako spárařská oblast, a tak je zde habaděj prostoru pro zakládání nejrůznějších hejblátek, jako jsou friendy, hexy, vklíněnce. Najdou se zde však i cesty sportovního charakteru jištění. Celkem je zde více jak 200 cest obtížnosti od 1 do 9-, většinou však v 5. - 7. stupni obtížnosti. Klasa je zde relativně tvrdá. Nejdelší cesty mají až 35 m, typicky však spíše 20 - 25 m.

  Lezcům začínajícím s lezením po vlastním jištění bychom doporučili třeba cesty Jítin jekot (3+) nebo Čečenci jdou do sokola (4), pokročilejším lezcům pak třeba Krtkovu erekci (5+), Lomikámen (5+) nebo Zachovalou 40 (6), komu jsou tyto čísla málo, ať zkusí třeba Zuzanu (7) nebo Kapitána Velkou hubu (podstatně těžších 7).

  Jickovice jsou nejkrásnější o jarních, podzimních a zimních slunečních dnech, kdy se zdejší západně orientované žulové skály krásně prohřívají a vytvářejí ideální lezecké mikroklima. V létě zde je už poněkud parno. Nejlépe se sem dostanete vlastním autem - nejbližší zastávka autobusu je 5 km daleko a ještě přes ní o víkendu nic nejede.

  Jickovice jsou oblast, kterou se rozhodně vyplatí navštívit, ač už je to z Budějc trochu z ruky.

    Newsletter

  Přihlaště se k odběru novinek a budte vždy v obraze o novinkách a akcích!